LAMİNANT PARKE

Laminant Parke

 Zemin kaplamalarında dekoratif olması nedeniyle çok tercih edilen bir ürün, laminant parkedir. Çizilmeye ve darbeye dayanıklı olan laminant parke, kolay temizlenebilir aynı zamanda yanmaya dirençli bir üründür.

Ümitköy Laminant parke nin sınıfları ile en üst kısmında bulunan koruyucu tabakanın dayanıklılığı, parkenin kaç devir olduğu ile belirlenir. Ofis veya mağaza gibi mekanlarda kullanılacak parkenin dayanıklılığı önemli olduğundan buralarda kullanılacak malzemenin devrine de dikkat edilmelidir.

Kısa zamanda montajı yapılabilen çayyolu laminant parke, ekonomik bir üründür. Laminant parke döşenecek zeminin düzgünlüğü ile montajın kalitesi arasında doğru orantı olduğu için zemindeki bozuk yerlerin düzeltme şapı ile düzeltilmesi önemlidir. Beton zemin üzerine montajı yapılamayacağı için betondaki nemi ve rutubeti engelleyecek bir şilte serilmesi montajı kolaylaştırır ve sağlamlaştırır.

Zemin kaplama işlemi gerçekleştirilirken parkenin montaj istikamet yönünü belirleyen unsurlara dikkat etmek gerekir. Evinizin ya da iş yerinizin güneş ışığı alması, kapıların duruşu, koridor biçimleri gibi durumlar montajın doğru uygulanmasında etkilidir.

TOP